aranżacjadekoracjameblestyl skandynawskiwnętrze

Jakie meble wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Jakie meble wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl skandynawski jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Jego cechą charakterystyczną jest minimalizm, jasne kolory i naturalne materiały. Meble odgrywają kluczową rolę w tworzeniu tego stylu, dlatego ważne jest odpowiednie ich wybór.

Funkcjonalność i prostota

Meble w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim funkcjonalne i proste w formie. Dominują proste linie, minimalistyczne kształty i geometryczne wzory. Wybierając meble do wnętrza w stylu skandynawskim, warto postawić na modele o niewielkich rozmiarach, które nie przytłoczą przestrzeni.

Jasne kolory i naturalne materiały

Kolejnym ważnym elementem stylu skandynawskiego są jasne kolory i naturalne materiały. Meble powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, głównie bieli, szarościach i pastelach. Drewno jest bardzo charakterystycznym materiałem w tym stylu. Wybierając meble, warto postawić na te z litego drewna lub z naturalnym wykończeniem.

Minimalistyczne dodatki i funkcjonalne rozwiązania

W stylu skandynawskim ważne jest dbanie o minimalizm i unikanie nadmiaru dekoracji. Meble powinny być zdecydowanie głównym elementem wnętrza, a dodatki powinny być ograniczone do minimum. Warto postawić na funkcjonalne rozwiązania, takie jak skrytki i szafki z miejscem na przechowywanie.

Podsumowanie

Wybierając meble do wnętrza w stylu skandynawskim, należy kierować się prostotą, funkcjonalnością, jasnymi kolorami i naturalnymi materiałami. Meble powinny być utrzymane w minimalistycznej formie, bez zbędnych ozdób i nadmiaru dekoracji. Styl skandynawski jest doskonałym wyborem dla osób ceniących minimalizm i harmonię w aranżacji wnętrz.

Share this post