industrialne mebleindustrialne wnętrzeindustrialny designloftstyl przemysłowy

7 kroków do stworzenia industrialnego wnętrza

7 kroków do stworzenia industrialnego wnętrza

1. Wybierz odpowiednie kolory i materiały

Industrialne wnętrza często charakteryzują się surowymi kolorami i materiałami. Do stworzenia takiego wystroju warto użyć neutralnych barw, takich jak szarości, czernie i biel. Dodatkowo, warto postawić na surowe materiały, takie jak beton, stal czy drewno w naturalnym wykończeniu.

2. Otwarte przestrzenie i surowe wykończenia

Industrialne wnętrza są znane z otwartych przestrzeni i surowych wykończeń. Ważne jest, aby pozostawić ściany i sufit niewykończone, odsłaniając surowe cegły, beton lub rury. Otwarte przestrzenie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bardziej przemysłowo.

3. Meble w stylu industrialnym

Wybór mebli jest kluczowy do stworzenia industrialnego wnętrza. Postaw na meble z surowymi wykończeniami, wykonane z metalu, drewna lub skóry. Meble powinny być proste, minimalistyczne i funkcjonalne. Unikaj ozdobnych detali i zdobień.

4. Oświetlenie przemysłowe

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w industrialnym wystroju. Wybierz lampy przemysłowe, które przypominają reflektory lub żarówki w klatkach. Możesz również użyć surowych żarówek widocznych na zewnątrz oprawek. To dodatkowo podkreśli charakter wnętrza.

5. Dodatki i ozdoby

Dodatki i ozdoby mogą wnieść industrialny charakter do wnętrza. Postaw na metalowe akcenty, takie jak ozdobne elementy ze stali nierdzewnej, stalowe półki czy metalowe dekoracje na ścianach. Możesz również użyć surowych elementów, takich jak rury czy trybiki jako dekoracji.

6. Wyeksponowane instalacje

Wyeksponowane instalacje, takie jak rury, przewody elektryczne czy kable, są charakterystycznym elementem industrialnego wnętrza. Możesz zostawić je odkryte i wykorzystać jako dekorację. Warto jednak zadbać o estetyczne ukrycie przewodów elektrycznych.

7. Przemyślany układ przestrzeni

Przy tworzeniu industrialnego wnętrza ważne jest przemyślenie układu przestrzeni. Postaw na otwarty plan, który pozwoli na swobodne poruszanie się. Rozważ również zastosowanie przegród, takich jak regały czy drzwi przesuwne, aby podzielić przestrzeń na strefy o różnych funkcjach.

Share this post