Bez kategorii

Styl afrykański

Styl afrykański

Jednym z podstawowych rodzajów stylizacji, jakie służą do wyposażenia pomieszczeń domowego użytku – przykładowo kuchni czy też salonu bądź gabinetu – to chociażby minimalizm, styl angielski czy też francuski. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że w dzisiejszych czasach jest cała masa rozmaitych typów koncepcji aranżacyjnych. Przy takim ogromie rozmaitości w grę wchodzi przede wszystkim oryginalność. Awangarda jest istotna, bo każdy domownik chce mieć unikatowe, osobliwe wnętrze. Dlatego też niesamowicie istotne okazuje się przede wszystkim zwrócenie uwagi na aspekt stylizacji nieco bardziej niepospolitych jak na chwilę obecną. Wśród nich jest chociażby styl afrykański, jaki wyróżnia się przede wszystkim specyficznością.
W grę wchodzi w tym przypadku fakt, iż styl ten został odkryty wbrew pozorom wcale nie niedawno, a wręcz przeciwnie – jest wyjątkowo stary. Ogólnie Europejczycy oraz Amerykanie znali ten rodzaj kultury już dawno temu, wystrój w takiej formie był wyjątkowo naturalny wtedy, zaś  teraz uchodzi za dość nowoczesny. Jest osobliwy i przy okazji niesamowicie zdobniczy. Stanowi dekoracyjność połączoną z ekstrawagancją. Motywy zdobnicze tego rodzaju opierają się przede wszystkim  na nawiązaniu do wyprawy na safari.
Do tego dochodzą klimaty egzotyczne oraz zgeometryzowane formy. Pełno wielobarwnych malunków, wyjątkowych rzeźb oraz mocno uproszczonych i zdeformowanych profili wykończenia dodatków czy też mebli.

Share this post